Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Jak připravit nemovitost na focení a video prohlídku vlastními silami

"Profesionální fotografie a video prohlídky vytváří velice atraktivní prezentaci nemovitosti"

 

Ale proto, aby byla prezentace opravdu atraktivní, musí být vaše nemovitost v co nejlepší kondici. K tomu slouží Home Staging, čili kvalitní příprava nemovitosti k prodeji nebo pronájmu a její profesionální prezentace. Cílem Home Stagingu je zvýšení atraktivity nemovitosti pro co nejširší okruh potenciálních zájemců. Toho dosáhnete správným uspořádáním nábytku, barevně sladěním doplňků, vhodným osvětlením a odstraněním všeho negativního, co by zájemci ztěžovalo představu, že by právě tady mohl bydlet. Většinu kupujících totiž nezajímá, jak jste žili vy – potřebují vidět, jak zde můžou žít oni sami.

Ne vždy je ale čas a rozpočet na profesionální home staging. Připravit vaši nemovitost na natáčení nebo fotografování můžete zvládnout dobře i bez home stagingu, vlastními silami a zadarmo. Základní radou je kompletní úklid a odstranění všech zbytečných věcí.

Z vlastní zkušenosti vím, že každý si pod tímto pojmem představuje něco jiného, ale málokdo si dovede představit, co je tím myšleno pro případ natáčení nebo focení.
Tady je několik základních rad, na které je potřeba se zaměřit. Pokud se jimi budete řídit, bude výsledný dojem z nemovitosti stát za to. Tři hlavní fotografie jsou pro prezentaci nejdůležitější. Venkovní vzhled budovy většinou ovlivnit nemůžete, o to více je potřeba zaměřit pozornost dovnitř.

 

Kuchyň

Nejdůležitější místností je KUCHYŇ, a tak je potřeba jí věnovat zvláštní pozornost. Základem je co nejvíce vyklidit pracovní desku kuchyňské linky, tak aby na její ploše nebylo vůbec nic. Nádobí ukliďte do skříněk a schovejte do myčky. To samé platí i utěrkách a nejrůznějších čisticích prostředcích, zvláště okolo dřezu. Z dvířek od lednice odstraňte všechny nálepky, magnety a poznámky. Vše musí být zářivé a čisté.

 

Obývací pokoj

Zásadní dojem z celé nemovitosti tvoří OBÝVACÍ POKOJ, který je často propojený i s kuchyňským koutem. Proto by měl působit co nejlépe a reprezentativně. Odstraňte co nejvíce osobních věcí. Obrázky, rodinné fotografie a všechny volně položené věci. Srovnejte všechny knihy a časopisy v knihovně. Ukliďte ovladače od elektroniky a zakryjte kabely. Na sedačce srovnejte polštáře, ukliďte deky nebo přehozy. Pokud máte čerstvé květiny, je dobré je využít. Pokojové květiny, pokud jsou v dobré kondici, jsou vítány.

 

Koupelna a toaleta

KOUPELNA A TOALETA by měla vždy působit čist a měla by zářit. Zkontrolujte proto, zda jsou všechny žárovky, bodovky, případně další světla funkční. Odstraňte všechny osobní věci, z polic ukliďte šampóny, houby a další hygienické potřeby. Schovejte zubní kartáčky a mýdla. Pokud máte v koupelně toaletu, zavřete ji. Ručníky schovejte nebo složte. Samozřejmostí je čistá vana nebo sprchový kout bez jakýchkoli věcí kolem.

 

Ložnice

LOŽNICE by měla působit útulně a bezpečně. Přehozy, polštáře, případně povlečení na postelích urovnejte. Pokud není možné uklidit povlečení, mělo by mít tlumené barvy pokud možno bez výrazného potisku. Lampičky na nočních stolcích by měly fungovat. Veškeré oblečení by mělo být ve skříních. Odstraňte šperky, obrázky na stole, rodinné fotografie, volně položené časopisy, knihy.

 

Dětský pokoj

To stejné platí v DĚTSKÉM POKOJI. Pokuste se uklidit a srovnat co nejvíce hraček a ponechat na volných plochách jen to nezbytné.
Z CHODBY odstraňte všechny osobní věci, především boty, kabáty, bundy a klíče.  Vše ukliďte  do skříní. Pokud jsou členy vaší domácnosti čtyřnozí mazlíčci, ukliďte jejich misky a pelíšky.

 

Garáž, zahrada a bazén

V případě rodinného domu a bytů se zahradou nezapomeňte na GARÁŽ A ZAHRADU.

GARÁŽ by měla pro natáčení co nejvíce prázdná, aby vynikla jejich velikost. Pokuste se odstranit nebo uspořádat co nejvíce nářadí a zahradní techniky. V garáži by nemělo být auto.

ZAHRADA by neměla být zanedbaná. Pokud je potřeba, posekejte trávník, zalejte zahradu a vše uspořádejte. Ukliďte zahradní nářadí, smotejte hadice, apod. Velmi dobře působí, když je venku zahradní nábytek, který vybízí k posezení.

Pokud máte BAZÉN v dobré kondici, bude dotvářet celkový obraz pohody a odpočinku na vaší zahradě.

 

Pokud jste dočetli až sem a neodradilo vás množství práce, pusťte se do toho!  Věřte, že se to vyplatí. Vaše nemovitost bude vypadat skvěle.
Pokud byste chtěli dozvědět více o HOME STAGINGU a VIDEO PROHLÍDKÁCH ráda vám poskytnu podrobnější informace.


Mgr. Monika Sedláková, COMFORT REAL

Vytvořit poptávku

Rozšířené hledání


Typ nabídky

Upřesnit


Cena a plocha

m2
m2

Kraj a lokalita


Rozšířené hledání


Typ nabídky

Upřesnit


Cena a plocha

m2
m2

Kraj a lokalita


Máte otázku?